finmex.pl
Szukaj
Close this search box.
Finmex

Metoda analizy rynku według Richarda Wyckoffa

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link do kursu
Share On Social Media

O kursie

Schematy Wyckoffa należą do najbardziej efektywnych strategii handlowych. Opierają się na prawach popytu i podaży, które codziennie modelują cenę notowań na rynku. Richard Wyckoff opracował swoje teorie na podstawie licznych obserwacji zagrań największych inwestorów i wielu szeroko zakrojonych badań. Duża część opracowań naukowych bazowała na handlu najbardziej znanych handlowców takich jak np. Jessie Livermore. W szkoleniu skupimy się na teoretycznej i praktycznej stronie zastosowania jego odkryć i technik handlowych. Teoria Wyckoffa szczególnie dobrze sprawdza się w rozgrywaniu korekt na rynkach i pozwala skutecznie przeanalizować ich strukturę. Schematy te klasyfikuje się do analizy technicznej. Oprócz wiedzy z wyżej wymienionego zakresu szkolenie wzbogaciliśmy o trading plan zbudowany na bazie modeli R. Wyckoffa.

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Wprowadzenie do teorii Wyckoffa
W tym podrozdziale skupimy się na aspekcie teoretycznym i podstawowym dotyczącym teorii Wyckoffa. Porozmawiamy o prawach popytu i podaży oraz występujących pomiędzy nimi zależnościach.

  • Trzy prawa Wyckoffa
    26:09
  • Wprowadzenie do teorii Wyckoffa

Prawo przyczyn i skutków + teoria Composite Man
Czym jest wyobrażona tożsamość rynku? Jak znaczący gracze analizują i wchodzą w rynek? W tym rozdziale omówimy jedną z najbardziej znanych teorii Richard’a Wyckoff’a dotyczącą handlu instytucji. Zrozumienie Composite Man ułatwia podążanie za rynkowymi trendami.

Schematy Wyckoffa – teoria i praktyka rynkowa
W tym podrozdziale przyjrzymy się najbardziej znanym i często występującym schematom na rynku. Lekcja ta ma charakter mocno praktyczny. Poddamy szczególnej analizie momenty akumulacji i dystrybucji rynkowej.

Pięciostopniowe podejście do rynku
Wyckoff opracował także teorię skupiającą wiele obserwacji rynkowych i technik. Pięciostopniowe podejście do rynku można potraktować jako małą mapę handlową mówiącą o tym, w jaki sposób analizować rynek. W tym miejscu przyjrzymy się temu modelowi.

Trading plan oparty o metody Wyckoffa
Jak wykorzystać teorię Wyckoffa w handlu? Czy można jej używać z innymi typami AT? O tym i o innych kwestiach związanych z kompletnym planem handlowym opartym o wyżej wymienione metody porozmawiamy w tym rozdziale. Powiemy o planowaniu transakcji oraz podejściu do ryzyka i optymalnej polityki SL.